Naše nová samička – Nina

Možná si říkáte, co se dělo v našem chovném zařízení během posledních několika měsíců. Od té doby, co byl odchycen náš první sameček Julius a úspěšně si zvykl na nové podmínky, jsme intenzivně pátrali po samičce. Jelikož se jedná o náš první pár a nártouni jsou velmi citliví, vybírali jsme samičku velmi pečlivě. Několik posledních měsíců jsme proto strávili průzkumem v okolních lesích. A nyní konečně přišel úspěch – představujeme vám Ninu.

Nina je nádherná nártouní samička odchycená v klidném sekundárním lese v Bilaru. Je dospělá, vážící 114g, což je průměrná hodnota pro tento druh. Ze začátku byla dost plachá, ale nyní už se plně projevuje svými dlouhými a rychlými skoky a prozkoumává své okolí. Využívá stále vice místa ve svém novém obydlí a úspěšně se adaptuje. Stejně jako Julius dostává Nina rozmanitou potravu obsahující cvrčky, moučné červy, kobylky, kudlanky, brouky, pavouky a další druhy. Zatím jsou její oblíbenou složkou potravy kudlanky, které si vždycky vybere jako první. Také má ráda moučné červy, kterých spořádá hned několik po sobě.

Jméno, které náš druhý nártoun dostal je používané ve slovanských zemích. Kromě toho ale třeba ve swahilštině znamená matka, kterou, jak doufáme, se naše Nina brzy stane.

Konečně můžeme říci, že naše chovné centrum má svůj první pár nártounů. Vzhledem k jejich solitérní povaze jsou Nina a Julius zatím odděleni. Ale blíží se období rozmnožování, tak nám držte palce, ať vyjdou první pokusy o jejich odchov!

Text a foto: Filip Wojciechowski

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zajímá Vás, jak se sledují nártouni v pralese?
  • Přečtete si reportáž doplněnou nádhernými fotografie od fotografa divoké přírody Petra Slavíka.

  • Líbí se vám, co děláme a chcete nás podpořit?

    Vyberte si dárky z našeho katalogu:

  • Všechny možnosti, jak náš projekt můžete podpořit najdete tady>>.

  • Do you like our Project?

    See the possibilities how you can support us>>.

  • Facebook