Ve světě nártounů je stále co objevovat, jak dokazují dva úspěchy předních světových vědců – znovuobjevení nártouna Tarsius pumilus a popsání zcela nového druhu Tarsius tumpara.
Expertům z Texaské univerzity Sharon Gursky-Doyen a Nanda Grow se podařilo znovuobjevit nártouna drobného (Tarsius pumilus). Dva samci a jedna samice byli chyceni v národním parku Lore Lindu na ostrově Sulawesi během dvouměsíční expedice. Tento druh byl objeven v roce 1921, od té doby byl mnoha vědci považován za vyhynulý. Dnes byl znovuobjeven po více než 80 letech. Tato expedice tedy poskytla první vědecká pozorování a fotografie živého nártouna Tarsius pumilus.
Zcela nový druh byl objeven a popsán na indonéském ostrově Siau. Na popsání druhu Tarsius tumpara se podíleli vědci Myron Shekelle, Colin Groves, Stefan Merker a Jatna Supriatna. Tento druh žije pouze na malém vulkanickém ostrově, jehož obyvatelé mají ve zvyku nártouny pojídat jako drobnou svačinku zvanou tola-tola. Tento druh byl rázem zařazen mezi 25 nejohroženějších nártounů světa. Více na www.tarsier.org.